Skip to content

Gökhan Tepe

8 Şubat 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Müziğe olan ilgisini fark eden ailesinin teşvikiyle konservatuvar sınavlarına girerek ortaokul, lise ve üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı çalgı bölümünde tamamladı. Sanatçı,  Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi aldı.

Gökhan Tepe ilk bestesini ortaokul yıllarında yaptı ve müzik sektörüne o tarihten itibaren besteler kazandırmaya devam etti.

1996 yılında  “Çöz Beni” adlı ilk albümüyle profesyonel müzik hayatına adım attı. Albümde yer alan sözü kendisine,  bestesi Erdem Kınay’a ait olan “Dönmem” adlı şarkısı o yıllardan günümüze unutulmazlar arasında yerini aldı. Sanatçı, Uğur Başar ve Erdem Kınay’ın aranjmanlarından oluşan “Çöz Beni” albümünün tanıtımını; Dönmem, Bayıldım, Aşk Belası, Zor Gelir ve Çöl Çiçeğim’ e çektiği 5 kliple tamamladı.

1999 yılında  “Canözüm” adlı albümünü müzik severlerle buluşturdu. Bu albümde kendi söz ve bestesi olan “Canözüm” ün yanı sıra, Cenk Eroğlu’ na ait “Seni Bana Vermediler”, Barış Aryay ve Sementa imzaları taşıyan “Sevmeler Yasak Bana”  isimli sevilen şarkılar hitler arasında yerini aldı.

2000 senesinde kariyerine oyunculuğu da ekleyen Gökhan Tepe “Benim İçin Ağlama” adlı dizide Fatma Girik’ in oğlu rolünü aldı.

2002 senesinde “Belki Hüzün Belki De Aşk”  adlı albümünü müzikseverlerle buluşturan sanatçı, “Annem”, “Ben Delinin Biriyim” ve “Tanrım Affeder mi?” gibi hitlerin söz ve müziklerine imzasını attı.

Dört yıllık ayrılığın ardından 2006 yılının Temmuz ayında “Yürü Yüreğim” adlı albümle profesyonel sanat yaşantısının 10. yılında zirvedeki yerini sağlamlaştıran Tepe, aranjörlüğünü Erhan Bayrak, Mustafa Ceceli ve Barış Özesener’ in üstlendiği bu albümde,  “Yürü Yüreğim”, “İnsanoğlu”  “Gel Aşkım” ve “Kaç kere” adlı şarkılarını kliplendirdi.

Müzik çalışmaları devam ederken oyunculuk adına gelen teklifleri de değerlendiren Gökhan Tepe,  Show TV’ de yayınlanan “Maçolar” adlı dizide, sonrasında ise Kanal D’de 51 bölüm yayınlanan ‘’Elveda Derken’’ adlı dizide doktor Ateş rolüyle yer aldı. Elveda Derken’ in Ortadoğu ve Arap ülkelerinde yayın yapan televizyonlarda yayınlanmasının ardından bu bölgelerde yoğun ilgi gördü.

2008 yılında 5.albümü  “VUR” ile müzikseverlerin karşısına çıkan Gökhan Tepe, bu albümde ilk kez prodüktör sıfatıyla yer aldı.  Albümün hitleri arasında sanatçının kendi imzasını taşıyan “Vur” ve Serdar Aslan imzalı “Çok Özlüyorum Seni” 2008-2009 yıllarında müzik listelerinde en üst sıralarda yer aldı. Sanatçı bu albümüyle birlikte ilk kez Ortadoğu ve Amerika’da konserler verdi.

Gökhan Tepe’nin müzik kariyerindeki ilk single çalışması olan ve sözleri Şebnem Sungur’a bestesi ise kendisine ait olan  “Birkaç Beden Önce” 2010 Kasım ayında müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Sony Music Türkiye etiketiyle çıkan single Türkiye genelindeki ulusal radyo ve müzik kanallarının listelerinde uzun süre liste başı oldu.

6.albümü “Aşk Sahnede” yi  2011 yılında sunan Gökhan Tepe,  “Kırmızı halı”, “Yalan Olur”, “Söz” gibi şarkılarına klip çekti.

2012 yılında yine prodüktörlüğünü üstlendiği yedinci albümü “Kendim Gibi”yi 14 Aralık tarihinde yayınladı. Albümde “Tanrım Dert Vermesin”, “Üç Kelime”, “Adı Aşk Olsun” ve “Veda Makamı” şarkılarını kliplendirdi. Ebru Gündeş’in yorumladığı, bestesi kendisine ait olan “Beyaz” ilk kez bu albümde Gökhan Tepe tarafından seslendirildi.

Sanat hayatı boyunca bestelediği 200’ü aşkın eseri, kendi albümlerinin yanı sıra farklı albümlerde de yer alan Gökhan Tepe, Demet Akalın; “Türkan” ve “Ah Ulan Sevda”, Ebru Gündeş; “Araftayım”, Funda Arar; “Yediverenim”, Bengü; “Kuzum” ve İrem Derici’nin yorumladığı “Bazı Aşklar Yarım Kalmalı” gibi birçok hit şarkının bestelerine imzasını attı.

2014 yılının sonlarına doğru tek şarkılık çalışması “Gelsen De Anlatsam” ı dinleyicilerle buluşturan Gökhan Tepe, bu şarkı ile iki ay boyunca resmi radyo analiz raporlarına göre 1 numarada kalarak büyük bir başarı elde etti.

2015’in Mart ayında ise, müzik kariyerinin sekizinci albümü olan “Seninle Her Yere” yayınlandı.   Bu albümden ’’Kader”, “Günahın Bende” ve “Seninle Her Yere” şarkılarına video klip çekti.

3 yıl aranın ardından, Kasım 2017’de sözü ve müziği Serdar Aslan’a ait olan ve yeni albümün habercisi olan “Sevda Çocukları”  şarkısını  Ayla Çelik, Beyazıt Öztürk, Hakkı Yalçın ve Serdar Aslan’ın da rol aldığı bir video kliple dinleyicilerle buluşturdu. Sanatçı son olarak 10 şarkıdan oluşan #Yaz2018 isimli albümünü ise 8 Haziran 2018 günü yayınladı. Albümde ilk olarak sözleri Ayla Çelik’e bestesi ise kendisi ve Ayla Çelik’e ait olan “Yak Ateşinle” adlı şarkısı sevenleriyle buluştu.

Back to Top