Skip to content

AMON AMARTH – JOMSVIKING ŞİMDİ MÜZİK MARKETLERDE!

VİKİNG METALİN EN ÖNEMLİ GRUPLARINDAN AMON AMARTH’IN
TÜM DÜNYADA BÜYÜK İLGİ GÖREN ALBÜMÜ “JOMSVIKING” YAYINLANIYOR!

Amon Amarth - Jomsviking CD

İsveçli metal grubu Amon Amarth’ın tüm dünyada büyük ses getiren ve Amerikan Billboard Listeleri’nde 11. sıraya kadar yükselen 10. stüdyo albümü Jomsviking şimdi Sony Music etiketiyle ülkemizde de yayınlanıyor! Albüm ülkemizdeki iTunes listelerinde de 8. sıraya kadar yükseldi!

Uzun zamandır metal müzik dünyasında benzeri görülmemiş bir başarı kazanan Amon Amarth’ın “Jomsviking” albümün prodüktörlüğünü, daha önce grupla ve de Megadeth, Testament ve Accept gruplarıyla da çalışmış olan Andy Sneap üstlendi. Albümde Vomitory’den Tobias Gustafsson da davullarıyla sürpriz bir isim olarak yer aldı.

“At Dawn’s First Light” şarkısı ve şarkının Viking savaşçılarını anlatan videosu ile müjdelenen albüm, ülkemizde CD ve 2LP+CD versiyonlarıyla yayınlanıyor. Grubun albümden yayınlanan bir diğer video klibi ise nefes kesen canlı performansını gözler önüne seren “First Kill” oldu.

İsmini Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi serisinde yer alan Hüküm Dağı’ndan alan İsveçli metal grubu Amon Amarth; vokallerde Johan Hegg, bas gitarda Ted Lundstrom, gitarlarda Johan Soderberg ve Olavi Mikkonen’den oluşuyor.


Back to Top