Skip to content

YİĞİT ATİLLA’NIN YENİ ŞARKISI “GEREK YOK”A CHRISTINA AGUILERA’NIN YÖNETMENİNDEN KLİP!..

Yiğit Atilla solo müzik kariyerinin ikinci çalışması “Gerek Yok”u Sony Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Geçtiğimiz yıl yayımlanan “Beni Severdin” isimli şarkısı ile beğeni toplayan sanatçı; “Gerek Yok” ile hem müzikalite hem de görsel olarak çıtayı yükseltiyor.

Rock ve trap altyapıların harmanlandığı şarkının sözü ve müziği sanatçının kendisi gibi müzisyen olan kardeşi Ateş Atilla’ya, düzenlemesi ise Cenker Şimşir’e ait.

“GEREK YOK”UN KLİBİNİ DÜNYA STARLARININ

TÜRK YÖNETMENİ ECE GÜRLÜ ÇEKTİ!..

Yiğit Atilla “Gerek Yok” şarkısının klibini; Amerika’da ülkemizi başarıyla temsil ederek Christina Aguilera, Khalid gibi dünya starlarının video kliplerini de çeken Türk fotoğrafçı ve video art sanatçısı Ece Gürlü’ye emanet etti.

klip

Kullanılan renkler, görsel efekt ve animasyonlarla adeta hipnotize eden video klip cgi animasyon tekniğiyle bilgisayar ortamında tasarlanmış olup; sanatçı, cast ve dansçıların haricinde görülen her detay tamamen el yapımı olma özelliği taşıyor.

İlhan Balamur’un prodüksiyon menajerliğini üstlendiği çalışmanın greenboxta çekilen görüntüleri ise 18 saatte tamamlandı.

12 Haziran Cuma günü tüm müzik platformlarında “Gerek Yok”u dinleyebilir, Youtube Sony Music kanalında da video klibini izleyebilirsiniz.

Yiğit Atilla Biyografi

Yiğit Atilla, 9 Ağustos 1991’de Ankara’da doğdu. 12 yaşında aldığı gitar dersleriyle başlayan müzik eğitimi, İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda Gitar Bölümü ve Müzikal Bölümü ile devam etti. Lisede kurduğu müzik grubu ile liselerarası müzik yarışmalarına katıldı ve hem grup olarak hem de kişisel ödüller elde etti. Dönemin hit dizilerinden “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”de müzik grubuyla birlikte rol aldı. Aynı dönemde maNga’nın ön grubu olarak turnelerine dahil oldu.

2012 yılında o zamanki müzik grubu Papyon ile bir albüm çıkararak pek çok müzik listesine girdi ve çıkış yapan grup ödülleri aldı. Sahne tecrübesi edindiği bu yaşlarda beste çalışmalarına da başlamış oldu.

Yiğit Atilla 2019’da solo çalışmalarına ağırlık vererek ilk single’ı olan “Beni Severdin”i Sony Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. Sanatçının ikinci solo çalışması “Gerek Yok” Haziran 2020’de müzikseverlerin beğenisine sunuldu.


Back to Top