Skip to content

“MEHMET GÜRELİ İLE BULUŞMALAR” DOĞAN DURU’NUN BEYAZ KUŞ YORUMUYLA DEVAM EDİYOR!

kYn3OIqQyAA Play

Sibel Can - Bize Kaldı
Sibel Can

Müzik, sinema, resim ve edebiyatın duayen ismi Mehmet Güreli ile Sony Music Türkiye – Elma Yapım iş birliğiyle gerçekleşen, toplam on iki parçadan oluşan ve Cem Adrian’la başlayıp Pamela Spence’le devam eden “Mehmet Güreli ile Buluşmalar”ın üçüncüsü Doğan Duru’nun “BEYAZ KUŞ” yorumuyla dinleyiciyle buluştu.

Doğan Duru, Redd grubunun solisti olmasının yanı sıra gitarist, söz yazarı, besteci, sanat tasarımcısı ve tenör. Düzenlemelerindeki imzasıyla büyük fark yaratan, opera eğitiminin ardından uzun yıllar yurt dışında ve ülkemizde şan resitalleriyle konserler veren sanatçının film müzikleri de adından söz ettiren önemli çalışmalarından.

Beyaz Kuş’un düzenlemesi Doğan Duru’ya ait. Davul ve mix’te Berke Özgümüş, diğer tüm enstrümanlarda Doğan Duru, kapak görselinde ise Nalan Alaca imzası bulunuyor.

MehmetGüreliVevo kanalında yayınlanan Beyaz Kuş klibinde yeteneğiyle göz dolduran Gonca Vuslateri hem oyuncu olarak izleyenleri büyülüyor hem de Buse Tilman’la birlikte ilk kez yönetmen koltuğuna oturuyor. Klipte Doğan Duru ve Gonca Vuslateri’nin yanı sıra Ozan Buz da dikkatleri üzerine çekiyor.

Doğan Duru dinleyenlerini, Mehmet Güreli’nin bestesi, Görkem Yeltan’ın sözleri eşliğinde kararsız adımlarla süzülen “Beyaz Kuş”un kanatlarında fark yaratan yorum ve düzenlemesiyle, olağanüstü bir gezintiye çıkarıyor.

Doğan Duru’nun yorumuyla “Beyaz Kuş” tüm dijital platformlarda yayında.


Back to Top