Skip to content

YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ SESSİZLİĞİNİ “SEN VARSIN DİYE” ŞARKISIYLA BOZUYOR

Play

Alternatif sahneden ana sahneye kendinden emin adımlarla geçiş yapan Yüzyüzeyken Konuşuruz, yeni teklisi “Sen Varsın Diye” ile dinleyiciyle buluşuyor. Pandemi süresince kendi içine kapanan grup, 2021’in Temmuz ayında bir buçuk yıllık sessizliğini ”akustik gitarlı” ilk yıllara da göz kırparak bozuyor. Sony Music Türkiye etiketiyle bugün yayınlanan şarkının sözü ve bestesi Kaan Boşnak, düzenlemesi ise Yüzyüzeyken Konuşuruz imzası taşıyor.

Grubun ilk yıllarına selam!

2011 yılından 2015’e kadar sound’unda akustik gitarı ön planda tutan grup, 2015’ten sonra daha elektronik seslere gönül vermiş, synth pop olarak adlandırabileceğimiz Ne Farkeder ve Akustik Travma’yı bizlere sunmuş; ardından Boş Gemiler, Ölsem Yeridir gibi işlerle bunu zenginleştirmiş, son olarak da Kazılı Kuyum ile ustalık dönemine geçiş yapmıştı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un bu kadar geniş bir dinleyici kitlesine sahip olmasının sebebi çok geniş bir sound yelpazelerinin olmasından kaynaklandığı için, “Sen Varsın Diye” ile hem ilk yıllardaki akustik singer/songwriter tınılarını isteyen, hem de Akustik Travma’nın elektro ritmleriyle dans edenleri aynı otobüse bindiriyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un yeni teklisi “Sen Varsın Diye” bugün tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşurken, şarkının lirik videosu da aynı anda grubun youtube kanalında yayında.


Back to Top