Skip to content

THE AWAY DAYS’DEN ÇARPICI BİR VİDEO KLİP!

QY3XbF7FVCI Play

The Away Days - Designed | Official Music Video
The Away Days

Başarılı indie-pop grubu The Away Days, Nisan ayında yayımlanan ve önde gelen birçok mecra tarafından tam not alan “Designed” teklisinin düşünce uyandıran video klibiyle sizlerle!

The Away Days’in gitarist ve vokalisti Can Özen’in yönetmenliğini yaptığı klip İstanbul’un yakınındaki küçük bir köyde geçiyor. Melodik ve sıcak synth seslerinin, kusursuz gitar harmonilerinin üzerini örterek yarattığı rüya atmosferinde, bilinmeyen güçlerin gündelik varoluşumuzu kontrol edişinden bahsediyor. Klibin kurgusunu Can Özen şöyle yorumluyor: “Videonun teması, bilim kurgulardan esinlenilmiş, masum bir kızı yakalamaya ve kontrol etmeye çalışan bir hayat-hacker’ı üzerinden görsel olarak sunuluyor. Fakat ardından bu hacker’ın da bir üst seviyede kontrol ediliyor olması ve bu durumun beraberinde ortaya çıkardığı çoklu kontrol seviyeleri vurgusu da var. Bazen, insan kendi kararları üzerinde kontrolünü kaybetmiş gibi hisseder. Sanki başkası tarafından dizayn edilmiş gibi!”  

2016 yılında “World Horizon” teklisi ile dünya çapında büyük başarı yakalayan The Away Days, uzun bir aradan sonra yayımladıkları “Designed” şarkısı ile Nisan ayında geri döndü. Melodik synth’ler ile huzur verici gitar armonilerinin harmanlandığı ‘Designed’, akılda kalıcı vokaller ile dinleyenleri atmosferik bir havaya bürünüyor. Şehir yaşamının insan üzerinde bıraktığı daimi boğucu hissiyatın etkisiyle bir noktada hayatı sorgulayanların şarkısı olan ‘Designed’ müzikseverleri farklı bir yolculuğa çağırıyor.


Back to Top