Skip to content

The Away Days

İstanbul kökenli olan, ABD’de SXSW, İngiltere’de The Great Escape, Belçika’da Glimps ve Çek Cumhuriyeti’nde United Islands festivallerinde, Paris, Berlin ve Dortmund şehirlerinde, Türkiye sınırlarında ise One Love Festival, %100 Fest, Nilüfer Festivali, Midtown Fest gibi festivallerde sahne alan The Away Days, ayrıca Portishead, Massive Attack, Belle & Sebastian, Wild Beasts, Paul Banks, Unknown Mortal Orchestra, Owen Pallett, LocalNatives, Morcheeba gibi büyüklerinin İstanbul konserlerinde ön grup olarak sahne aldı.

The Away Days şarkıları Vogue şovlarının, Cheap Monday, H&M ve Topshop mağazalarının favorileri oldu.Grubun yerküre etrafındaki seyahatleri akorlarına aksetti, klasik indie-rock tınılarından shoegaze, dream pop ve psychedelic atmosferlerine irtifa kaydetti. Dillere pelesenk olan birçok single’ın ardından grup, yıllardır heyecanla beklenen ilk albümleri ‘Dreamed at Dawn’u 2017 Mart ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayımladı.

Albümün servis edilmesinden beri üç Avrupa turnesi tamamlayan grup, yurtiçi konserlerine de devam etti. 2 senedir üretim kampında olan The Away Days yeni teklileri ‘Designed’ ı Sony Music/Epic etiketiyle yayınladı. Yeni bir döneme adım atan grup, konserlerine hız kesmeden devam ediyor.

Back to Top