Skip to content

ZEN-G’DEN “2020”YE İTHAFEN

Sevilen Türkçe rap ikilisi Tahribad-ı İsyan’ın kurucularından Zen-G, hız kesmeden solo çalışmalarına devam ediyor. Zen-G, dünya çapında zor geçen 2020 yılına ithafen yepyeni bir şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Zen-G ve Can VS’nin yeni teklisi “2020”; ileride, yaşadığımız bu zor günlere dönüp baktığımızda olanları hatırlamamızı sağlayacak nitelikte bir şarkı. Sözleri Zen-G’ye müziği ve düzenlemesi ise Can VS’ye ait olan “2020”, gündeme dair çarpıcı sözleri ve güçlü altyapısıyla yayınlandığı ilk gün YouTube’da en çok izlenen video klipler arasına girdi. Yazım ve yapım aşaması bir gecede, çekimleri ise çok ciddi önlemler alınarak, çok kısıtlı bir ekiple ve tek günde gerçekleşen şarkının Utku Kundakçı yönetmenliğinde çekilen klibi daha önce kalabalık görmeye alıştığımız caddelerde ve toplu taşıma araçlarında geçiyor.

Zen-G’nin “Yalnızlaşmaya giderek alıştığımız bu günlerde birlikte olmanın değerini net bir şekilde anlıyoruz. Şu andan itibaren hiçbir ayrım, hiçbir önyargı gözetmeksizin insanlara sarılmamız, bu illeti birlikte atlatmamız dileğiyle.” Cümleleriyle müzikseverlerin beğenisine sunduğu “2020” tüm dijital platformlarda sizlerle.

2020
Yoksa, bizi bu dünya
Sona giderken edecek hasta

Olamam normal, değilim standart

Kalıba sığmam, sakın sokma

Duramam Harman, doludur torbam

Sıkıntı dorukta, sokakta moruklar

Sanırım ufukta birazcık da olsa umut var

Uzanır koltukta vücudum, ruhum bi tabutta

Kankan uzakta, özlediysen onu FaceTime yap

Sinirin bozuksa tüm tersliklere bir freestyle at

Virüs istila eder, çekil inzivaya

Durum ne fena, ettik ortama veda

Makineli bir silah al evine mesela

Sakın elimi sıkma, etsen daha iyi beddua

Etrafım dört duvar

Bağırsam kim duyar?

Tripte duygular Işıklı caddeler şimdilerde kuytular

Yoksa, bizi bu dünya
Sona giderken edecek hasta


Back to Top