Skip to content

Can Oflaz’dan heyecanla beklenen yeni şarkı: “En İyi Bildiğim Şey”

pYbLBZc2nuQ?si=FdKmfGI2TzXx5h-7 Play

Mehmet Erdem - Bir Şarkı Vardı ya
Mehmet Erdem Akustik

“Yanamam” şarkısıyla albümün sinyallerini veren Can Oflaz, şimdi albümden ikinci şarkıyı dinleyiciyle buluşturuyor. Bugün Sony Music Turkey etiketiyle yayınlanan “En İyi Bildiğim Şey”, ilk anda dikkatleri üzerinde toplayacak.

Dinleyici kitlesi her geçen gün büyüyen ve her yaptığı çalışmayla büyük beğeni toplayan Can Oflaz, sözü ve bestesi kendisine ait bu şarkının düzenlemesine de Gürsel Çelik’le birlikte imza attı. Şarkının mix – mastering’i ise Özgür Yurtoğlu tarafından yapıldı.

Her şeye rağmen yine de devam

Can Oflaz, “En İyi Bildiğim Şey” şarkısıyla, sound olarak synthesizer elementleriyle hem “Yanamam” şarkısının açtığı kapıdan ilerliyor hem de sanatçıyı akustik loop müziğiyle tanıyanların da bileceği gibi akustik gitarla birleştiriyor. “Bu şarkıda özellikle bunu istedim” diyor Can Oflaz, “Çünkü hikaye olarak naif bir yerde; kırılgan bir şarkı. Şarkının nakaratı her ne kadar negatif bir yerde olsa da, şarkının bağlandığı yer olarak insanın ne yaşarsa yaşasın, hayatına devam etmesi gerektiği, sevgiden kopmaması ve iyiyi seçmeye devam etmesi gerektiği duyuluyor. Bu mesaj şarkıya aktığı için kendimi iyi hissediyorum. Sözlerin ve müziğin bütünlüğü bu anlamda tamamlanıyor.”

              Pandemi sonrası, sosyal, mesleki, ekonomik pek çok alanda pek çok sıkıntının yaşandığı bu dönemde, tüm yorgunluklara rağmen yine de devam diyen bir tarafı var şarkının. Can Oflaz: “İnsanlardan ya da yaşadığımız zorluklardan bunaldığımız ve yorulduğumuz zamanlar oluyor. Tüm bunlara rağmen devam etmemiz gerekiyor, bu şarkı da böyle bir yerden doğdu. Yanı sıra; “En İyi Bildiğim Şey”, albüm yolculuğumun ikinci şarkısı.  Dinleyicilerimle yeniden tanışıyormuş gibi hissediyorum çünkü ben de kendimle ve bu yeni müziğimle yeni tanışıyorum.”

Klip Roma’da çekildi

“En İyi Bildiğim Şey” şarkısının, Merve Deniz yönetmenliğinde Roma’da gerçekleşen klip çekimleri üç gün sürdü. İki farklı zamanda ilerleyen klip, geçmişte yaşanan her şeyi önce hatırlayıp, sonra da kapıları ardından kapatan bir kendini bulma hikayesini anlatıyor. Bugün tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşan “En İyi Bildiğim Şey”in klibi, sanatçının youtube kanalında yayında.


Back to Top