Skip to content

Ağaçkakan

Ankara’da doğup Samsun’da büyüyen, Eskişehir’de M4NM’i kurduktan sonra İstanbul’da yaşamaya başlayan Burkay Yalnız’ın solo projesi Ağaçkakan, 2013 ve 2014’te yayımladığı EP’lerin ardından 2017 yılının Eylül ayında M4NM bünyesinde “A Naşkvit” isimli ilk LP’sini müzikseverlerle paylaştı. Müzikseverlerden büyük beğeni topladığı “İhtiyar” adlı teklisini ise Haziran ayında Epic Istanbul etiketiyle yayımlayan Ağaçkakan aynı yıl yine Epic İstanbul etiketiyle “Kesin Şamatayı” teklisini yayımladı.

2010 yılında demolarını hazırlamaya başladığı “Gravöl I” kısa çalarını yayımlamadan önce son dört ayda kaydettiği şarkılardan oluşan “Gravöl 0” ile müzikseverlerle buluşan Ağaçkakan’ın EP’de yer alan “RKS” şarkısının video klibi de bugün izleyicinin beğenisine sunuldu.

Miks ve mastering işlemlerinin Berkant ‘Doktor’ Kılıçkap’a ait olduğu EP’de “Loop” adlı şarkıya Büyük Ev Ablukada grubundan Bartu Küçükçağlayan nağmıdiğer Canavar Banavar eşlik ediyor. “RKS” şarkısındaki dikkat çekici stratch’ler gibi her şarkının kendine has sound’u ile “Gravöl 0” dinleyiciyi içine çekiyor.

       
Back to Top