Skip to content

Glasxs

Glasxs Londra’da doğa ile robotları bir araya getiren bir indie-electronica müzisyenidir. Grey Owl (bas gitar) ile birlikte çalışan; Radiohead, James Blake, Portishead, Lykke Li gibi isimlerden ilham alan Glasxs’in prodüksiyonu kendisine ait olan ilk albümü “Planet Reverse” 21 Ekim 2016’da tüm dijital platformlarda dağıtılmıştır. maNga’nın davulcusu Özgür Can Öney de sahnede sık sık eşlik etmektedir.

Albümpekçok “2016’nın En İyileri” listesinde yer almıştır. Bir Mehmet Güreli şarkısı olan Kimse Bilmez yorumu ile de yerli sahnede ses getirmiştir. Yemen Türküsü’ne yaptığı cover Star TV’deki “Söz” dizisinde kullanılmış, dijitalplatformlardakısasüredeyüksekdinlemesayılarınaulaşmıştır. Saarbach Gallery Berlin, 93 Feet East London, Salon IKSV, Beehive Bow London, Peyote, KadıköySahne, IF Performance Hall, Peyote Eskişehir, Bronx gibimekanlarlabirlikteLondra’da Women of Electronica, İstanbul Caz Festivali, Pure Gold Festival (Londra), Nilüfer Müzik Festivali, Brockley Max Festival (Londra), Indiecity V Festival ve Kanyon Cuma Sahnesi, Kıyı Müzik Radiohead Günü gibi festival ve etkinliklerde de sahne almıştır. 2018’de Sony Müzik sanatçısı olan Glasxs’in ilk Türkçe albümü ‘Mavi Toz Ormanda’ Temmuz 2018’de Epic Istanbul etiketiyle çıkmıştır.

Glasxs yeni teklisi “Bebek Bana Her Şeyi Anlat” ile müzikseverle buluştu. Yeni şarkısında 2016 yılında gördüğü bir haberden yola çıkan Glasxs, iki insanın arasındaki uzaklığın bir adımla bin ışık yılı arasında nasıl değiştiğini sorguluyor.

Back to Top