Skip to content

Melis Güven

19 Ağustos 1985 Yalova doğumlu Türk vokal ve söz yazarı olarak kariyerine devam eden Melis Güven, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden sonra üniversite hayatını ise İTÜ Devlet Konservatuarı’nda tamamlamıştır. Eren Erdol ile beraber yayınladıkları ve içerisinde Kaan Düzarat ve Avusturyalı Electro Swing sanatçısı Roland Schwarz’ın remixleri bulunan “The Outsider” adlı kısa çalar büyük beğeni kazanmıştır.

Kısa bir zaman önce prodüktör Eren Erdol ile yeniden bir araya gelen Melis’in, Türkçe sözlü ilk single çalışması olan “Hiç Olmuşsun” isimli şarkısı Mart 2018 yılında Epic İstanbul/Sony Music etiketiyle yayımlandı. “Hiç Olmuşsun” Hakan Sarı’nın ve Ali Kalyoncu’nun görüntü yönetmenliğinde kliplendirilirken İğneada Longoz Ormanları’nda çekilen video klip Epic İstanbul YouTube kanalında izleyicileriyle buluştu.

Melis Güven’in Epic İstanbul etiketiyle yayımlanan ikinci şarkısı “Zaman” ise Temmuz 2018 yılında Ali Kanıbelli yönetmenliğinde kliplendirilirken, renkli sahnelerin yer aldığı klibin görüntü yönetmenliğini ise Zag Erlat üstlendi. Burgazada’da çekilen klipte Melis Güven’e, model Rafael Cemo Çetin eşlik etti.


Back to Top