Skip to content

Robbie Williams

Robbie Williams’ın 1990’da 16 yaşındayken Take That grubu ile başlayan serüveni 1996’da şarkı yazarı Guy Chambers ile tanışması ve gruptan ayrılarak solo kariyerine adım atmasıyla bambaşka bir boyuta taşındı. 1997’ten 2016’ya kadar geçen sürede 10 stüdyo albümü, 7 derleme albüm ve onlarca single yayınladı ve 70 milyonun üzerinde albüm satışına ulaştı.

Mayıs 2016’da Robbie Williams, Sony Music ile anlaştı ve yepyeni stüdyo albümü “The Heavy Entertainment Show” Kasım 2016’da yayınlandı. Williams’ın İngiltere listelerinde zirveye çıkan 12. albümü olan “The Heavy Entertainment Show”, Sony Music üzerinden yayınladığı ilk çalışma olma özelliği taşıyor.

“The Heavy Entertainment Show”, Guy Chambers, John Grant, Rufus Wainwright, Brandon Flowers (The Killers), Ed Sheeran ve Stuart Price ile birlikte yazılan 11 parçadan oluşuyor. Albümün delüks versiyonu, 5 ekstra parçanın yanı sıra özel perde arkası içeriklerin bulunduğu bir DVD’yi içeriyor.

Robbie Williams, bu albümde devasa korolar ile birlikte evrensel sözler ve melodiler kullanarak mümkün olduğunca fazla kişiye erişmeyi denediğini belirtti. Williams, “The Heavy Entertainment Show” (Ağır Eğlence Gösterisi) albümünün adını ise “Hepimiz ağır eğlence gösterisinin bir parçasıyız, her yerde ve her an.” şeklinde açıklıyor. Öyle olsa bile, bu gösteride belki de kimse onun kadar fazla rol oynamadı.

Robbie Williams, aynı zamanda İngiltere tarihinin en çok satan 100 albümünden altısına, listelerde 1 numaraya ulaşan 14 single çalışmasına ve 18 Brit ödülüne ve UK Music Hall of Fame listesinde “1990’ların En İyi Sanatçısı” ünvanına sahiptir.

Robbie Williams, 2006’daki Close Encounters turnesi için bir günde 1,6 milyon bilet satışı yaparak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi de başardı. En çok talep gören ve beğenilen canlı performanslardan birine sahip olan karizmatik müzisyen, tüm dünyada dev stadyumlarda yüz binlerce kişi önünde sahne almaya devam ediyor.

Ben doğuştan şovmenim. Buzdolabının kapağını açtığımda ışık açılınca, birden şarkıya başlıyorum.” – Robbie Williams

Back to Top