Skip to content

BABADAN OĞULA GEÇEN BİR NEFES; RAMAZAN SESLER!

Suzan Kardeş’in Eşlik Ettiği Sevilen Şarkı “Kalenin Dibinde” Bu Albümde!

Ünlü klarnet virtüözü Selim Sesler’in oğlu Ramazan Sesler ilk albümü “Babadan Oğula” ile iTunes’ta!

Genç klarnet virtüözü Ramazan Sesler küçük yaşlarda müzikle tanıştı. Müziğin kendisi için bir hobi değil yaşam tarzı olduğunu belirten sanatçı müziğinde babasından etkilendiği kadar kendi tarzını oluşturmasıyla dikkat çekiyor. Klarneti dünya çapında başarılı bir şekilde temsil etmek isteyen Sesler, “Babadan Oğula” albümü ile bu arzusunu gerçekleştirme yolunda ilk adımını atıyor.

Fatih Akın’ın “Duvara Karşı “ ve “İstanbul Hatırası” filmlerindeki performanslarının ardından İngiltere’de Guardian gazetesi tarafından “Klarnetin Coltrane’i” olarak anılan Selim Sesler’in yeni bir albüm kaydetme hayalini oğlu Ramazan Sesler gerçekleştirdi.

Elinizdeki albüm, 1923’te mübadele sırasında Yunanistan’ın Drama ilinden Keşan’ın İbriktepe köyüne göç eden müzisyen ailesinden bayrağı henüz çocuk yaşlardeyken  devralan Selim Sesler’in müzikal yolculuğunun son durağı. Ancak bu albüm aynı zamanda Selim Sesler’in klarnetinin susmadığının, Sesler ailesinin geleneğini oğul Ramazan Sesler’in sürdüreceğinin de bir işareti. Ramazan Sesler bu albümle babasına verdiği sözü tutmuş, babasının yarım kalan hayalini gerçekleştirmiş oluyor.

Selim Sesler’in başladığı işi ise hem oğlu hem de klarnetini teslim ettiği selefi Ramazan Sesler bitiriyor ve ortaya “Babadan Oğula; Repertuar Selim Sesler, yorum Ramazan Sesler” albümü çıkıyor..”

Arpa Buğday”, “Kalenin Dibinde”, “Tavas Zeyneği”, “Ayas Yolları”, “Drama Köprüsü” gibi en sevilen anonim eserler albümde Ramazan Sesler tarafından yeniden düzenlenerek sanatçının nefesinde hayat buluyor. “Babadan Oğula”, “Derin Sesler” gibi Ramazan Sesler’e ait olan şarkıların yanında, usta sanatçı Selim Sesler’in “Bir İstanbul Gecesi”, “Denizin Mavisi”, “Mapushane İçinde”  eserleri de 12 şarkıdan oluşan albümde yer alıyor.

Halen Işın Karaca ile birlikte sahne performanslarına devam eden Sesler, enstrümantal müzikte kendine has yorumlaması ve yenilikçi performansları ile dikkat çekiyor ve “Babadan Oğula” albümü ile müzik piyasasına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor!

Ramazan Sesler – “Babadan Oğula” albümü Sony Music Türkiye etiketiyle iTunes’ta!

Albüm Selim Sesler’in ölüm yıldönümü de olan 10 Mayıs’ta Tüm Müzik Marketlerde!


Back to Top