Skip to content

Bob Dylan 3 yıl aradan sonra sizlerle!

BOB DYLAN’IN YENİ ALBÜMÜ “SHADOWS IN THE NIGHT”

ŞİMDİ MÜZİK MARKETLERDE!

3 YIL ARADAN SONRA İLK ALBÜM!

 

Efsanevi müzisyen Bob Dylan’ın yeni stüdyo albümü “Shadows In The Night”, Sony Music etiketiyle şimdi müzik severlerle buluşuyor. 10 şarkının yer aldığı ve prodüktörlüğünü Jack Frost’un üstlendiği Dylan’ın 36. stüdyo albümü, sanatçının 2012 yılında yayınladığı “Tempest” albümünden bu yana yayınladığı ilk stüdyo albümü olacak.

            Frank Sinatra’nın şarkılarından özenle seçtiği şarkıların yeniden yorumlandığı bu albümün kendisi için bir ayrıcalık olduğunu ve uzun zamandır aklındaki bu proje için cesaretini topladığını belirten Bob Dylan; şarkıların tekrara çok girilmeden, grubuyla birlikte canlı kaydedildiğini ve “cover”lama mantığından uzak bir şekilde, gün ışığına çıkarıldığını söylüyor. Sanatçının “Full Moon and Empty Arms” şarkısıyla müjdelediği albümde 10 şarkı yer alıyor.

            125 milyondan fazla albüm satışıyla günümüzün yaşayan efsanelerinden ve en çok ilham veren sanatçılarından biri olan Bob Dylan, 2012 senesinde ABD’de sivillere verilen en yüksek dereceli ödül olan ‘Özgürlük Madalyası’na layık görüldü. 2008 yılında ise “olağanüstü şiirsel gücü ve şarkı sözlerinin popüler müzik ve Amerikan kültürü üzerine yaptığı etki” sebebiyle Pulitzer Ödülü’nün sahibi oldu. Bob Dylan “French Commandeur des Arts et des Lettres” ve “Polar Music Award” gibi prestijli ödüllerin yanı sıra diğer birçok onur ödülünün de sahibi.

Bob Dylan’ın “Shadows In The Night” albümü şimdi müzik marketlerde!


Back to Top