Skip to content

BOB DYLAN’IN YENİ ALBÜMÜ “FALLEN ANGELS” TÜM MÜZİK MARKETLERDE!

BOB DYLAN’IN YENİ ALBÜMÜ “FALLEN ANGELS”

CD VE LP VERSİYONUYLA TÜM MÜZİK MARKETLERDE!

Bob Dylan - Fallen Angels

 Efsanevi müzisyen Bob Dylan’ın yeni stüdyo albümü “Fallen Angels” Sony Music etiketiyle yayınlandı. Günümüzün en saygıdeğer ve etkili bestecilerinin imzasını taşıyan 12 şarkıdan oluşan albüm aynı zamanda Dylan’ın eşsiz vokalist, aranjör ve lider yönünü gözler önüne seriyor. Jack Frost’un prodüktörlüğünü üstlendiği “Fallen Angels”, sanatçının 2015’te yayınladığı “Shadows In The Night” albümünden bu yana yayınladığı ilk albüm ve aynı zamanda sanatçının kariyerinin 37. stüdyo albümü olarak dikkat çekiyor.

 Hollywood’taki Capitol Stüdyoları’nda kaydedilen albümde Dylan’ın seçkisi olan Johnny Mercer, Harold Arlen, Sammy Cahn ve Carolyn Leigh gibi müzisyenlerin şarkıları dikkat çekiyor. Toplam 12 şarkıdan oluşan albümden yayınlanan ilk şarkı “Melancholy Mood” olurken, “Young At Heart”, “All The Way”, “All Or Nothing At All” ve “It Had To Be You” şarkıları da albümde dikkat çeken şarkılar arasında yer alıyor.

125 milyondan fazla albüm satışı bulunan efsanevi müzisyenin 2015 tarihli bir önceki albümü Shadows In The Night, 17 ülkede Top 10 listesine girerken; İngiltere, İrlanda, İsveç ve Norveç’te ise 1. sıraya kadar yükselmişti.

FALLEN ANGELS

Young At Heart

Maybe You’ll Be There

Polka Dots And Moonbeams

All The Way

Skylark

Nevertheless

All Or Nothing At All

On A Little Street In Singapore

It Had To Be You

Melancholy Mood

That Old Black Magic

Come Rain Or Come Shine

*Günümüzün yaşayan efsanelerinden ve en çok ilham veren sanatçılarından biri olan Bob Dylan, 2012 senesinde ABD’de sivillere verilen en yüksek dereceli ödül olan ‘Özgürlük Madalyası’na layık görüldü. Birçok Grammy ödülü ve adaylığı da bulunan Bob Dylan; 2008 yılında ise “olağanüstü şiirsel gücü ve şarkı sözlerinin popüler müzik ve Amerikan kültürü üzerine yaptığı etki” sebebiyle Pulitzer Ödülü’nün sahibi oldu. Dünya çapında 125 milyonun üzerinde albüm satışı olan Bob Dylan “French Commandeur des Arts et des Lettres” ve “Polar Music Award” gibi prestijli ödüllerin yanı sıra diğer birçok onur ödülünün de sahibi.


Back to Top