Skip to content

Calvin Harris ve Rihanna’dan Yepyeni Single: This Is What You Came For

  CALVIN HARRIS VE RIHANNA’DAN YENİ ŞARKI!
“THIS IS WHAT YOU CAME FOR”

cv

Grammy ödüllü ve dünyanın en çok kazanan DJ’i ünvanlı Calvin Harris ünlü yıldız Rihanna ile söylediği “This Is What You Came For” adlı yeni şarkısını yayınlandı.

Daha önce 2011 yılının en çok ses getiren şarkılarından biri olan “We Found Love” şarkısı için bir araya gelen ikilinin bu şarkısı 10 milyonun üzerindeki bir satış adetine ulaşmış ve aylarca listelerin zirvesinde yer almıştı.

Sony Music tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanan “This Is What You Came For” şimdiden hem ülkemizdeki hem de dünyadaki dijital müzik listelerinde üst sıralara yerleşti bile.

Coachella Festivali’nde ilk headliner olarak yer alan DJ olan Calvin Harris, 17 ve 24 Nisan’daki nefes kesen performansıyla festival tarihinin gördüğü en kalabalık izleyici rekorunu da kırmış oldu.

Yakın zaman önce iHeart Radio’nun 2016 “Yılın Sanatçısı” ödülünün de sahibi olan DJ ve prodüktör Calvin Harris, Las Vegas’ta OMNIA Gece Kulübü’nde de düzenli olarak performans sergiliyor.

*CALVIN HARRIS HAKKINDA

Grammy ödüllü prodüktör, DJ ve besteci Calvin Harris modern dans müziğin öncü isimlerinden biri olarak dünya çapında rekorlar kıran çalışmalara imza attı. Tüm zamanların gelmiş geçmiş en başarılı müzisyenlerinden biri kabul edilen Harris, şimdiye dek aralarında Rihanna, Florence and The Machine, Gwen Stefani, Ellie Goulding, HAIM ve Big Sean gibi isimlerin olduğu birçok ünlü müzisyenle ortak çalışmalara imza attı.

2010 yılında “Feel So Close” ile “En İyi Elektronik Video”, 2014 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde “En İyi Elektronik Müzik Sanatçısı” ödüllerini kazanan  sanatçı, 2013 Grammy’lerinde “We Found Love” ile “En İyi Kısa Format Müzik Videosu” ödülünün sahibi olurken, 2013 – 2014 “En İyi Dans Kayıt” ve 2014 “En İyi Dans/Elektronik Albüm” kategorilerinde de Grammy adayı oldu.

Dünya çapında 3 milyonun üzerinde albüm, 26 milyonun üzerinde single satışı, 3,2 milyar toplam dinleme ve 4,2 milyar toplam video izlemesi bulunan Calvin Harris, YouTube’un da en çok izlenen sanatçılarından bir oldu.

2015 yılında İngiliz Glamour Dergi tarafından “Man of the Year” seçilen, 2015 Billboard Müzik Ödülleri’nde “En İyi Dans/Elektronik Dans Müzik Sanatçısı” ve 2015 Amerikan Müzik Ödülleri’nde “Favori Elektronik Dans Müzik” ödüllerinin sahibi olan sanatçının dördüncü stüdyo albümü “Motion” 2014 yılında yayınlanmasının ardından 65 ülkenin iTunes listesinde 1. sıraya yerleşmişti. Son olarak yayınlandığı “How Deep Is Your Love” ile liste başarının yanı sıra Brit Awards’da “Yılın En İyi İngiliz Şarkısı”, “En İyi İngiliz Video” ve “En İyi Erkek Solo Sanatçı” kategorileri ile 3 adaylık kazandı.


Back to Top