Skip to content

Efsanevi sanatçı Bob Dylan’dan yeni albüm: “Triplicate”

Nobel edebiyat ödüllü ünlü müzisyen Bob Dylan, 38.stüdyo albümü “Triplicate” ile sizlerle!

Efsane müzisyen Bob Dylan’ın yepyeni albümü “Triplicate” Sony Music etiketiyle yayınlandı. Greg Calbi, Steve Genewick, Jack Frost ve Al Schmitt’in yapımcılığını üstlendiği albümde Dylan, Amerika’nın klasikleşmiş şarkılarını yeniden seslendirdi.

CD ve LP formatlarıyla yayınlanan ve toplam 30 şarkıdan oluşan Triplicate albümünde, “I Guess I’ll Have to Change My Plans”, “Once Upon a Time”, “As Time Goes By”,  “Here’s That Rainy Day”, “I Couldn’t Sleep a Wink Last Night” ve daha pek çok sevilen şarkı yer alıyor.

125 milyondan fazla albüm satışı bulunan efsanevi müzisyenin 2015 tarihli bir önceki albümü “Shadows In The Night”, 17 ülkede Top 10 listesine girerken; İngiltere, İrlanda, İsveç ve Norveç’te ise 1. sıraya kadar yükselmişti.

Günümüzün yaşayan efsanelerinden ve en çok ilham veren sanatçılarından biri olan Bob Dylan, 2012 senesinde ABD’de sivillere verilen en yüksek dereceli ödül olan ‘Özgürlük Madalyası’na layık görüldü. Birçok Grammy ödülü ve adaylığı da bulunan Bob Dylan; 2008 yılında ise “olağanüstü şiirsel gücü ve şarkı sözlerinin popüler müzik ve Amerikan kültürü üzerine yaptığı etki” sebebiyle Pulitzer Ödülü’nün sahibi oldu. Dünya çapında 125 milyonun üzerinde albüm satışı olan Bob Dylan “French Commandeur des Arts et des Lettres” ve “Polar Music Award” gibi prestijli ödüllerin yanı sıra 2016 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi oldu.


Back to Top