Skip to content

Efsanevi sanatçı Roger Waters’tan yepyeni solo rock albümü: “Is This The Life We Really Want?”

Müzik tarihinin en önemli gruplarından Pink Floyd’un arkasındaki yaratıcı güç olan efsanevi İngiliz sanatçı Roger Waters’ın, 25 yıllık uzun bir aradan sonra yepyeni solo rock albümü “Is This The Life We Really Want?” Sony Music etiketiyle yayınlandı.

1992’de yayınlanan önceki solo albümü “Amused To Death” ile 1. Körfez Savaşı döneminde televizyonun yükselen gücünü ele alarak popüler kültür üzerine öngörülü bir çalışma sergileyen Roger Waters, yeni albümü “Is This The Life We Really Want?” ile modern dünyanın belirsizliğini korkusuzca yorumluyor. Albüm bu yönüyle, “Animals” ve “The Wall” gibi klasikleşmiş Pink Floyd albümlerinin de bir nevi ardılı olma niteliği kazanıyor.

Prodüktörlüğünü Nigel Godrich’in (Radiohead, Paul McCartney, Beck, U2) üstlendiği “Is This The Life We Really Want?” albümünde Roger Waters’ın birbirinden etkileyici 12 yeni stüdyo performansı yer alıyor. Albümde, daha önce single olarak yayınlanan “Smell the Roses”, “Déjà Vu” ve “The Last Refugee”nin yanı sıra “When We Were Young”, “Broken Bones” ve “Wait for Her” şarkıları da dikkat çekiyor.

Efsanevi müzisyen, albümün yayınlanmasıyla birlikte, 50’yi aşkın canlı performans sergileyeceği uzun soluklu bir kapalı gişe Kuzey Amerika turnesine çıktı.

Roger Waters’ın hayranları tarafından büyük bir merakla beklenen yepyeni albümü “Is This The Life We Really Want?” CD ve plak versiyonlarıyla şimdi tüm müzik marketlerde!


Back to Top