Skip to content

Hayki’nin kendini oldurduğu yeni albümü “OL” sizlerle

wLb3dJYjvts Play

OL
Hayki

Kalkıp gittim içimdeki güneşe, seslendim “OL”…

Yazdığı başarılı liriklerle dillerden düşmeyen rap müziğin güçlü kalemi Hayki, Sony Music Türkiye & Basemode Records etiketli yeni albümü “OL” ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Yeni albümü için “dinleyicilerime iyi ve güçlü hissetirmek istedim, onlar için başlarını döndürecek kafiyeler yazdım” diyen Hayki, dinleyicilerine sokak yaşantısını, halk edebiyatını, kendi iç dünyasını ve mücadelesini, bir yandan da çevresini ve ütopyasını anlatırken yaşadığı  coğrafyadan ilham aldığını belirtiyor.

Albümden önceki 1 sene müzikten ve üretimden tamamen uzak kalan, türlü rahatsızlık ve zorluklarla mücadele eden Hayki’nin değişim süreciğini işlediği, kendiyle savaşını, bu savaştan nasıl ayağa kalktığını, çevresindeki negatif halkadan çıkıp kendini oldurma sürecini kaleme aldığı yeni albümü “OL” bize sanatçının bakış açısının ve anlatım tarzınında değişimini gösterecek.

Tüm söz ve bestelerin Hayki imzası taşıdığı albüm hem gelenekçi, hem de yenilikçi evrensel bir sound taşırken, elektronik enstrümanların yanı sıra kaval, ney, bağlama gibi aşina olduğumuz enstrümanlar da kullanılarak hazırlandı. Albümdeki şarkıların düzenlemeleri Cenk Çelik ve Bandit Beatz imzası taşırken, mix – mastering işlemlerini ise Buğra Kunt tarafından Studyo BK’da yapıldı. Hayki’nin ünlü rapçi Defkhan ile düetinin yanı sıra, başarılı rock müzik sanatçısı Hayko Cepkin ile birlikte seslendirdiği “Çoban Yıldızı” isimli parça ise albümün en büyük sürprizi.

Albüm öncesi, 3 şarkının yer aldığı “OL Pt.1” sizlerle!

Hayki’nin Ekim ayında yayınlanacak olan 12 şarkılık albümünden OL, Yürü ve Bavul isimli şarkıları bugün tüm dijital platformlarda “OL Pt.1” ismiyle yayınlanan EP’de dinleyicilerle buluşuyor. Yönetmen koltuğunda Ozan Ozan ve Kadir Yücel’in oturduğu albümün ilk video klibi “OL” şimdi Basemode Records YouTube kanalında sizlerle!


Back to Top