Skip to content

HUELGAS ENSEMBLE – FIRMINUS CARON – TWILIGHT OF THE MIDDLE AGES

Dünyanın en büyük vokal topluluklarından Huelgas Ensemble Paul Van Nevel başkanlığında yepyeni bir eserle müzik severlerle buluşuyor.

Fransız- Flemen kökenli olan Firminus Caron ile alakalı günümüze çok fazla bilgi ulaşmamıştır. En bilinen eserlerini yaşadığı 1400’lü yıllarda vermiş ve Vatikan’ın en bilinen isimlerinden biri olmuştur.

40 yılı aşkın süredir Huelgas Ensemble dünyanın en iyi ve en tanınır vokal gruplarından biri olmuştur. Grubun başkanı Paul Van Nevel en çok orjinal ortaçağ eserleri üzerinde çalışır. Bu nedenle topluluk diğer vokal gruplarından ayrılır.

Grup dünyanın bir çok yerinde sahne almıştır, özellikle mimarisiyle ortaçağı yansıtan festivallerde düzenli olarak görünür. Medya ve eleştirmenler tarafından devamlı kendi standartlarını belirleyen ve yenilikçi bir grup olarak görülmüşlerdir. Paul Van Nevel 1971 yılından beri grubun başkanlığını üstlenmektedir.

Huelgas Ensemble’nin ortaçağın en iyi besteci ve vokallerinden Firminus Caron’un  “TWILIGHT OF THE MIDDLE AGES” eserini yorumladıkları albüm Sony Music etiketiyle müzik marketlerde!


Back to Top