Skip to content

In Hoodies, “Coo Coo” Adlı Yeni Single’ı Ve Videosuyla Sizlerle!

urYt2RP0cf0 Play

Coo Coo | Official Music Video
In Hoodies

Ana gitar riff’i yıllar önce bulunmuş, provalarda ve konserlerde sürekli evrilerek son haline ulaşmış bir şarkı olan “Coo Coo”, insanlık tarihi boyunca dönem dönem hissedilen, bugün ise bizi tamamen kuşatmış olan bir felaket beklentisinin gölgesini taşıyor.

Şarkı ile aynı anda yayımlanan “Coo Coo” video klibi, bir şekilde hafızalarda yer eden ama boyutlarını ve etkilerini tam olarak bilemediğimiz veya kavrayamadığımız olaylara ilişkin gerçek görüntülerin derlenip kurgulanmasının ardından Mertcan Mertbilek ve Yasemin Yasu tarafından animasyona çevrilmesiyle oluştu. Üstünlük saplantısı ve güçsüz veya farklı görüleni ezme dürtüleri ile insanlık onurunu yüzyıllar boyu ayaklar altına alan kölelik görüntüleriyle başlayan videoda bir yandan algı üretimine ilişkin görseller sunulurken, diğer yandan da tarihsel itiraz, isyan ve red sembollerine yer veriliyor.

In Hoodies’in yeni single çalışmasına ilişkin hazırlanan görseller, tükenmekte olan dünya düzeni içinde kendimizi rahatlatma gayretimize, güvende hissetmek için normal kabul edilene yaklaşma güdümüze vurgu yapıyor. Standart güzellik algısını yakalamak için kullanılması gereken makyaj ürünleri, sosyal anksiyetemizi gizlememize yarayan giysiler, uyurken diş gıcırdatanlar için ağızlık, istenmeyen müzisyenler için haşere ilaçlama ilanı gibi sorunların kaynağına dokunmayan ancak sonuçlarını maskeleyen ürünler için yaratılmış ilan ve kataloglar, aslında yıllardır gündelik hayatımızın parçası olmuş durumda.

İnsanların, hayvanların ve doğanın çok geniş ölçekte sömürülmesiyle giderek daha görünür olan kitlesel kıyımlar, doğa katliamları, küresel ısınma gibi olgular, düşünmeden devam ettirdiğimiz yaşam biçiminin sürdürülemez olduğunu hatırlatıyor. Bu arada son sürat yaklaştığımız duvarı unutmak için kişisel gelişim çabaları ve görüntümüzle oyalanıyoruz. Etrafımızda sirenler çalarken, karşısındakinin söylediklerini duymamak için bağıran biri gibi kendi konforlu nakaratımızı tekrarlıyoruz ‘la la la’.”

In Hoodies, “Coo Coo” Adlı Yeni Single’ı Ve Videosuyla Sizlerle!

In Hoodies – Bio

Şarkıcı ve söz yazarı Murat Kılıkçıer’in projesi In Hoodies, “A Lunar Manoeuvre” adlı ilk albümünü 2016’da yayımladı. Prodüktörlüğünü Brit Ödüllü Chris Potter’ın yaptığı albüm, Türkiye’de birçok müzik yazarı tarafından yılın en iyi çalışmaları arasında anıldı. “A Lunar Manoeuvre”, 2017’de bağımsız plak şirketi Curious Fox Records tarafından İngiltere’de plak olarak basıldı ve Rough Trade’de satışa sunuldu. 2017’de “A Lunar Manoeuvre” albümündeki şarkıların remix ve rework versiyonlarının yer aldığı “Straight From The Medulla” albümü yayımlandı. Chris Potter, Da Poet, Astrofella, Mind Shifter, Ethnique Punch, Gabriel EA Clark, Suha, VIIA, OE, Z Axis, Crinoid gibi sanatçılar bu albümde bir araya geldi. In Hoodies, son olarak Mart 2018’de “Circling The Cage” adlı dört şarkılık bir EP yayımladı.

2015 sonundan bu yana başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde konserler veren ve festivallerde yer alan In Hoodies, solo performansların yanı sıra, çello ve synthesizer’da Yasemin Özler, bas gitarda Feryin Kaya, elektrik gitarda Todd Gibson ve davulda Murat Yakupoğlu’ndan oluşan beş kişilik kadrosuyla da canlı performanslarına devam ediyor.


Back to Top