Skip to content

Kamufle ile 19T yolculuğuna hazır mısınız?

Kamufle, uzun zamandır beklenen 19T albümünün ilk bölümünü Basemode Records, Sony Music etiketiyle dinleyiciyle buluşturuyor.

19T, bir otobüs hattı. Kamufle’nin 1989 yılından bu yana yaşadığı Türk-İş Blokları ve Kadıköy arasında çalışan ve sanatçının “Bir yerden bir yere yolculuk yapacağım zaman ilk olarak 19T otobüsüne binerim ve macera başlar” dediği bu hat, aynı zamanda başını cama yasladığında hayaller kurduğu, okula, ilk konserine, ilk album anlaşmasına, ilk şehirdışı seyahatine, ilk lansmanına gittiği, en özel anlarına en özel seyahatlerine taşımış olan bir hat olma özelliği taşıyor. Bu anlamda 19T Kamufle için bir başlangıç. “Kendimi bir nevi o otobüs hattına borçlu hissetiyorum ve o otobüsün içinde başımı cama yasladığımda kurduğum hayallerin bir kısmını gerçekleştirdim. Bu anlamda 19T ismi bu albümü oldukça iyi sırtlıyor” diyor.

         19T albümünün ilk bölümünde üç yeni şarkı yer alıyor. Çıkış şarkısı Fugithora’da ise Deniz Tekin düeti dikkat çekiyor. “Fugit hora” Latince bir deyiş. “Zaman akar” anlamına geliyor. Şarkıdaki anlamına baktığımızda “Fugit hora”, günlük yaşamdan ve kendinden sıyrılıp kendine dışardan bakmaya, içe dönük gözlemler yapmaya bir çağrı niteliği taşıyor. İnsanın kendi içinde, kendi hikayesinden bağımsız değenlendirme yapabilen bir gözlemci yaratmanın ilk adımı.

            Sözleri Kamufle ve Deniz Tekin, bestesi ve düzenlemesi Da Poet imzası taşıyan “Fugithora”nın yanı sıra “Sıkıcı ve Monoton” ile “Beni Denemeyin”, dinleyiciyle buluşan diğer şarkılar. “Sıkıcı ve Monoton” ve “Beni Denemeyin” şarkılarında da sözleri Kamufle beste ve düzenlemelerde ise Da Poet dikkat çekiyor.

SANATIN İYİLEŞTİRME GÜCÜ

19T Part 1’in çıkış şarkısı Fugithora’nın Can Özen yönetmenliğinde çekilen klibi de Basemode Records youtube kanalında müzikseverlerle buluşuyor. Klipte Kamufle ve Deniz Tekin, dünya üzerindeki kötülüklere karşı sanatın gücü ile kötü eylemlerin gerçekleşmelerini engelliyor. Bu anlamda iki ana karakter, klipte yanlışlardan ve hatalardan sanatın gücüyle döndürdüğü hayatlara tanıklığa davet ediyor. Kamufle’nin albümü 19T’nin ilk bölümü Basemode Records etiketiyle tüm dijital platformlarında, klibi de Basemode Records youtube kanalında yayında.


Back to Top