Skip to content

Kerem Türkaydın’dan Caz’ın en samimi hali “Candid Music”

m-7AJQAIZU8 Play

Prana
Kerem Türkaydın

Gitar, armoni ve doğaçlama teknikleri konularındaki yirmi yıllık müzikal ve teorik birikimini caz müzikle harmanlayan Kerem Türkaydın, kendisine ait sekiz bestesine yer verdiği ilk albümü “Candid Music” ile müzikseverlerle buluşuyor.

2003 yılından bu yana popüler müzik sektöründe birçok projede besteci ve gitarist olarak yer alan; aktif olarak aranjörlüğe de devam eden Kerem Türkaydın, uzun bir süredir içinde yer aldığı birçok caz projesinden sonra bu kez kendi projesi olan “Candid Music”i dinleyicilerle buluşturuyor. Daha önce Sıla, Yıldız Tilbe, Toygar Işıklı, Mirkelam ve Grup Gündoğarken gibi isimlerin hem albümlerinde hem de sahnelerinde kendilerine eşlik eden başarılı müzisyen; tüm besteleri kendisine ait olan 8 şarkılık “Candid Music” albümünde müzikseverlere adeta bir müzik ziyafeti verecek.

Tamamı enstrümantal olan “Candid Music” albümünde tüm gitarları Kerem Türkaydın çalarken, usta müzisyenler de kendisine bu albümde eşlik etti. Başlıca; davulda Ferit Odman, kontrbasta Kağan Yıldız, piyanoda Adem Gülşen, alto ve soprano saksafonda Serhan Erkol’un, misafir olarak ise albüme katılan Göksun Çavdar (klarnet), İmer Demirer (trompet), Şenova Ülker (flugelhorn), Emre Kayhan (trombon) ve Seyid Mas’ın (obua) eşsiz dokunuşlarıyla yer aldığı “Candid Music” içinize işleyen melodileriyle mevsimsiz bir albüm. Yapımcılığını da yine Kerem Türkaydın’ın üstlendiği albümün mix’leri Erim Arkman imzası taşırken, albümün mastering’i ise New York’da Dave Darlington tarafından yapıldı.

Kerem Türkaydın; aşkı, hüznü, özlemi, hazzı, kısacası her duyguyu içinde bulabileceğiniz ve dinleyicileri müziğe katarak, onun bir parçası olduğunu hissettirecek olan albümü için duygularını şöyle ifade ediyor; “’Candid Music’in gitaristliğimden ziyade, besteciliğimin ön plana çıktığı, güzel melodilere sahip ve sadece caz müzikseverleri değil, tüm müzikseverleri kucaklayacak bir albüm olduğunu düşünüyorum. Albümde bana eşlik eden şahane müzisyenlere de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bu albümün ortaya çıkmasındaki katkıları paha biçilemez…”

Kerem Türkaydın’ın “Candid Music” albümü 23 Kasım Cuma günü tüm dijital müzik platformları aracılığıyla dinleyicilerle buluşuyor.


Back to Top