Skip to content

“Küçük Orkestra” Pink Martini’den Yepyeni Bir Albüm: “Je Dis Oui!”

1994 yılında Thomas M. Lauderdale tarafından kurulan ve 12 başarılı müzisyeni bir araya getiren Pink Martini orkestrasının yepyeni albümü “Je Dis Oui!” Sony Music etiketiyle müzik marketlerde!

Klasik müzik, caz ve pop müziği başarıyla harmanlayan Pink Martini’nin yepyeni albümü “Je Dis Oui!” yayınlandı. Toplam 15 şarkıdan oluşan albümden ilk yayınlanan şarkı “Joli Garçon” olurken, “The Butterfly Song”, “Love For Sale”, “Souvenir” ve “Aşkım Bahardı” da dikkat çeken şarkılar arasında yer alıyor.

Portland’da kurulan grubun yeni albümünün çıkış şarkısı “Joli Garçon” önde gelen birçok mecrada övgü dolu yorumlar alırken, şarkı aynı zamanda “Souvenirs” filminde ünlü oyuncu Isabelle Hupert tarafından seslendirilecek.

Kendi yapım şirketleri olan Heinz Records’tan ilk albümleri “Sympathique”i yayınlayan Pink Martini, ilk single’ları “Je Ne Veux Pas Travailler”yi (Çalışmak İstemiyorum) Citroen’in Picasso reklamlarında kullanmasının da etkisiyle Avrupa’da büyük kitlelere ulaşarak yoğun bir ilgi gördü. 7 uzun seneden sonra İtalyanca, Hırvatça, Fransızca, İspanyolca, İngilizce ve Japonca şarkılar içeren ikinci albümleri “Hang On Little Tomato”yu çıkaran grup, bu albümleriyle Amazon’un en çok satanlar listesinde hemen bir numaraya oturdu. Pink Martini’nin bazı şarkıları “The Sopranos” ve “The West Wing” gibi televizyon dizilerinin orijinal dizi müzikleri albümlerine dahil edildi.


Back to Top