Skip to content

Lang Lang – New York Rhapsody

Klasik müziğin dahi çocuğu Lang Lang ile ilham veren bir New York rüzgarı şimdi sizinle! Günümüzün en değerli piyanistlerinden, müziğin dahi çocuğu olarak nitelendirilen Lang Lang, CD formatındaki yeni projesi “New York Raphsody” ile dinleyicileriyle buluşuyor!

Evi gibi hissettiği New York’a bu albümle saygı duruşunda bulunan genç dahi, resmi Çin-Amerika turizm yılı kutlamaları kapsamında New York’un turizm elçisi seçildi. Larry Klein prodüktörlüğünde kaydedilen albüm Klein’in deyimiyle sürprizli ve geleneksel New York ruhunu yansıtıyor.

Albümün en önemli parçası, bir Herbie Hancock klasiği “Gershwin’s Rhapsody in Blue” Londra Senfoni Orkestrası eşliğinde John Axelrod yönetiminde yeniden hayat buluyor. Grammy ödüllü Jason Isbell “New York Morning” ile Lang Lang’e eşlik ederken Grammy adayı R&B sanatçısı Andra Day, Jay-Z ve Alicia Keys’in hiti “Empire State of Mind” şarkısına yeni bir boyut getiriyor.

Albüm, Kandace Springs, Madeleine Peyroux, Lisa Fischer, Sean Jones gibi değerli sanatçıların katılımıyla Lang Lang’in ellerinden büyüleyici bir New York melodramına dönüşüyor!

Genç yaşında edindiği başarılardan ötürü müzik dahisi olarak bilinen ve dünyanın en saygın mekanlarında biletleri günler öncesinden tükenen konserler gerçekleştiren sanatçının bu eserini kaçırmayın!


Back to Top