Skip to content

Melek Mosso’nun Beklenen İlk Şarkısı “Kedi” Yayında

QMP5lBzpPjI Play

Kedi
Melek Mosso

Müzik dünyasının marka isimleriyle çalışan ve sektöre her geçen gün yeni yetenekler kazandıran Sony Music’ten yepyeni bir isim daha!..

Kendi besteleri ve yorumladığı cover şarkılarla dijital mecralar ve canlı performans mekanlarında hatrı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan Melek Mosso’nun ilk single çalışması “Kedi”, Sony Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Sözü ve müziği Melek Mosso’nun kendisine, düzenlemesi Cenk Erdoğan’a ait olan “Kedi”; bugün radyo, tv ve tüm dijital müzik platformlarında dinleyicilerle buluşuyor.

YouTube’ta yayınladığı “Ah Be Aysel” adı altında komedi ve dramı harmanlayan alternatif şarkılar ve videolar, coverlar, vapur ve sokaklarda seslendirdiği şarkılar ve Türkiye’nin çeşitli illerinde kapalı gişe izlenen sahne performansları ile geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Melek Mosso, ilk şarkısı “Kedi”yi kendine özgü sesi ve yorumuyla dinleyicilere sunuyor.

Mosso’nun doğal ve kendine özgü performansıyla kamera karşısına geçtiği ilk klibin yönetmenliğini ise Çağatay Kıray üstlendi. Karaköy Boğaziçi Sanat’ta çekilen klip, şarkının samimiyetini ve enerjisini yansıtan sıcak görüntüleriyle dikkat çekiyor.

Melek Mosso kimdir?

İlk bestesini 7 yaşında yapan Mosso, orta okul yılarında Denizli Belediye Konservatuvarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri aldı. Korist ve solist olarak devam ettirdiği müzik çalışmalarını, Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde okurken önce keman, sonra yan flüt çalarak sürdürdü. Okulun klasik müzik orkestrası ve çok sesli korosuyla etkinliklerde ve festivallerde sahne aldı.

Üniversitede müzik öğretmenliği bölümünde okurken İzmir, Aydın, Denizli başta olmak üzere çeşitli il ve etkinliklerde sahne almaya devam etti. Bu dönemde söz ve bestelerin yanı sıra kısa öykü, şiir ve deneme türlerinde de yazılar kaleme aldı.

İstanbul’un çeşitli mekanlarında yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı. Piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek konservatuvara öğrenci yetiştirdi.

Bir dönem vapurda ve sokakta şarkı da söyleyen Mosso, “Zbam The Band” isimli grupla caz ve swing türlerinde müzik yapmaya ve sahnelerde yer almaya devam etti.

Şimdilerde konserleriyle il il gezen Melek Mosso’nun ilk teklisi “Kedi”, Sony Music etiketiyle dinleyiciyle buluşuyor.


Back to Top