Skip to content

Miley Cyrus, yepyeni albümü “Younger Now” ile müzikal keşfinin doruklarında!

-LX2kpeyp80 Play

Younger Now
Miley Cyrus

Dünyaca ünlü pop yıldızı Miley Cyrus’un merakla beklenen yeni albümü “Younger Now” Sony Music etiketiyle yayınlandı. Önde gelen pek çok mecra tarafından tam not alan 6. Stüdyo albümünde “Malibu”, “Inspired”, “Younger Now” ve “Week Without You”nun da dahil olduğu toplam 11 şarkı yer alıyor.

Younger Now, özünde yeniden bir keşif sayılmasa da bir devam albümü. Şarkı “kimse aynı kalamaz” mottosu ile yola çıkıyor. Cyrus’un yaratıcı yolculuğunda her zaman kendine has bir tavrı olduğunun kanıtlayan albüm, O’nun tıpkı önceki albümleri gibi asla pişman olmayan benliği ve müziğine ilişkin inatçı vizyonunun doğrudan bir yansıması sayılıyor.

Yaratıcı dünyasını eskisinden farklı olarak yenilemeye karar veren Cyrus, bu albümde hem şarkı sözü yazdı, müziğini üretti ve albüme ekibiyle birlikte son şeklini verdi. Bu süreci ise “bu yazım süreci gerçekten farklı bir deneyim oldu, çünkü bu şekilde hiçbir zaman bu şekilde bir albüm çıkarmadım “diye itiraf ediyor Cyrus. “İnsanlar benden ‘kendinizi yeniden tanıtmak için kullandığınız bir tanım var mı?’ diye soruyorlar ama bu şekilde tanımlayamam. Aslında ben her zaman geçmişiyle kucaklaşan kişiyim. Bu albüm şu anda sahip olduğum en güzel albüm. ” diyerek albüme dair önemli ipuçları veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Rainbowland stüdyosunda gerçekleşen BBC Radio 1 Live Lounge etkinliğine davet edilen Cyrus, “Party In The USA” ve “See You Again” gibi 10. yılını kutlayan ve hayranlarının da beğenisini kazanan şarkılarını seslendirdi. Cyrus, aynı zamanda Roberta Flack’ın “The First Time Ever I Saw Your Face” isimli klasik baladını seslendirdi.

Forbes dergisi, “Miley Cyrus, synthleri ve prodüksiyon çalışmalarını ortaya koydu ve bu enstrümanların gerçekçiliğini ortaya koyuyor” sözleriyle şarkılarını yorumlarken; Rolling Stone, “hem single çalışmaları  hem de videolar Cyrus’un pop soundunu dengeliyor. Şarkıcı, Johnny Cash, Porter Wagoner ve Elvis Presley gibi ülkedeki efsanelerin peşinden giderek ülkesinin köklerini takip ediyor” yorumunda bulundu.

Şarkıcı-söz yazarı, aktris ve hayırsever gibi kimlikleri ile ön plana çıkan Cyrus, Amerika’da 2013 yılında Platinyum sahibi albümü ‘Bangerz’ da dahil olmak üzere 1 numaraya çıkan 5 albümle,  5 farklı dünya turu yaptı ve 30 milyon satış adedini yakaladı. Son olarak sanatsal vizyonunu “Miley Cyrus and Her Dead Petz” isimli bağımsız albümünde  sergiledi. 160 milyondan fazla dijital satış ve 3 milyardan fazla video görüntüsü ile internet tarihinin en çok aranan sanatçılardan biri olmayı başardı.


Back to Top