Skip to content

“Neyse” yeni albümü “Haykırmadan Anlatamam”ın merakla beklenen klip serisini “Nafile” ile tamamlıyor

“Savaşı her zaman büyükler başlatır, çocuklarsa her zaman savaşın kaybedeni olurlar”

 Neyse, heyecanla beklenen “Haykırmadan Anlatamam” albümünün ikinci klibini çok kısa bir sürede izleyiciyle buluşturuyor.

İki bölümden oluşan hikayenin ikinci bölümünü öncelikle “Kahreddin” videosu ile sunan Neyse, şimdi de “Nafile” ile hikayenin başına dönüyor.

“Her savaşı her zaman büyükler başlatır, çocuklarsa her zaman kaybeder” fikrinden yola çıkan grup, insanlık olarak kaybettiklerimizi anmak ve hatırlatmak istiyor. “Nafile” şarkısının klibinde Hiroşima’dan Libya’ya, Suriye’den Türkiye’ye bir çok çatışma ve savaş alanından toplanan görüntülerin birleştirilmesi ile oluşturulan kurgu bir dünyada, savaşın arkasındaki para döngüsü sembolik bir dille birey üzerinden aktarılıyor.

10 yeni şarkıdan oluşan ve Sony Music etiketiyle yayınlanan albümün sevilen iki şarkılarından “Nafile” ve “Kahreddin”in kliplerinin senaryosu Can Fakıoğlu’na ait. Yönetmen koltuğunda ise grubun Yapma Meydan, Siyah, Devran ve Durduramayacaklar vidolarından tanıdığımız Can Fakıoğlu ile Hürcan Emre Yılmazer oturuyor.

Greenbox tekniği ile stüdyo ortamında çekilen klipler, 3 günlük performans ve hikaye çekimlerinin ardından 4 hafta süren post prodüksiyon sürecinde tamamlandı. Photoshop işlemleri Aykut Beysi tarafından yapılan çalışmalarda, sanat yönetmenliğinde Polat Canpolat imzası bulunuyor. 18 kişilik kamera önü ekibinde ana rolleri Kağan Uluca, Buket Dabancalı ve Mustafa Güleze üstlendi. Çocuk oyuncular, Alperen Atmaca, Ceren Taşören, Sevin Özbaykız, Lena Yalman, Ozan Bozkurt, Demir Küçükdumlu hikayenin anlatımına katkı sağladı.

         Bugün izleyiciyle buluşan “Nafile”in klibi, grubun vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında yayında.

 

Back to Top