Skip to content

NİKOLAUS HARNONCOURT, dünyaca ünlü- müzikal “Porgy & Bess” in müzikleri ile sizlerle!

Avusturyalı ünlü orkestra şefi NİKOLAUS HARNONCOURT, dünyaca ünlü- müzikal “Porgy & Bess”in müzikleri ile müzik severlerle buluşuyor! Klasik müziğin yaşayan en önemli isimlerinden biri olan Avusturyalı orkestra şefi Nikolaus Harnoncourt yönetimindeki -bir başka akıllara kazınacak performans ile klasik müzik meraklılarının karşısında! Köklü müzik kariyeri boyunca sayısız ödüle layık görülmüş ve özellikle klasik dönem bestelerine getirdiği essiz ve tarihsel açıdan oldukça bilgilendirici performansıyla beğeni toplamış Harnoncourt, bu kez de ilk olarak 1935 yılında sergilenen Gershwin’in klasik İngiliz operası Porgy & Bess’in müziklerine imza atıyor.

Günümüzün en eski müzikallerinden biri olan eser Harnoncourt’un yıllara dayanan deneyimi ve kendine has yorumlamasıyla adeta yeni bir boyut kazanıyor.

Geçtiğimiz günlerde aramızdan ayrılan büyük orkestra şefi Nikolaus Harnoncourt’un son yüzyılın en sevilen eserlerinden Gershwin’in “Porgy & Bess”ini yönettiği müzikalle klasik müzik severlerle buluşuyor ve sanatın sonsuzluğunu yeniden dinleyicilere kanıtlıyor.

Nikolaus Harnoncourt, dünyaca ünlü müzikal “Gerhswin: Porgy & Bess” ile Sony Music etiketiyle müzik marketlerde!


Back to Top