Skip to content

Rebecca Ferguson’ın Merakla Beklenen Albümü “Superwoman” Yayınlandı!

Yetenekli İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Rebecca Ferguson’ın heyecanla beklenen yeni albümü “Superwoman” Sony Music etiketiyle yayınlandı!

Prodüktörlüğünü daha önce Amy Winehouse, Adele ve Mark Ronson gibi sanatçılarla çalışan Troy Miller’ın üstlendiği ve 12 şarkıdan oluşan “Superwoman” albümünden ilk single olarak “Bones” Eylül ayında yayınlandı.

Sesiyle; Aretha Franklin, Nina Simone ve Dusty Springfied gibi efsane isimlerle karşılaştırılan Rebecca Ferguson, “Superwoman” albümünü hazırlarken; kırılganlığını kucaklayıp onu güçlü bir yön olarak kabul etmeyi başardığı için albüm ismi olarak “Superwoman” seçimini yaptığını açıkladı.

Pop’un en kendine özgü seslerinden biri olan Rebecca Ferguson, 2015’te yayınladığı “Lady Sings The Blues” albümünde ünlü Amerikan caz sanatçısı Billie Holiday’in aynı isimli albümündeki şarkıları yorumlamış ve bu çalışmasıyla eleştirmenlerden büyük övgü toplamıştı.

Liverpoollu bir işçi ailesinde yetişen Rebecca, günümüzün en heyecan verici sanatçılarından birine dönüşene kadar birçok zorlukla mücadele etmek durumunda kaldı. 2010’da The X Factor’da ilk kez gün yüzüne çıkan, o zamanın utangaç ve kendine güvensiz yarışmacısı Rebecca Ferguson, kısa sürede farkını göstermeyi başardı ve bunun sonucunda aralarında Adele’in de bulunduğu dünya çapında geniş bir kitlenin takdirini topladı. 4. stüdyo albümü “Superwoman” ile hayranlarının karşısına çıkan Rebecca Ferguson, müzik tarzıyla efsane sanatçılar Macy Gray ve Aretha Franklin’e benzetiliyor.


Back to Top