Skip to content

SERVER URAZ’IN “ZAMANI GELDİ”

Rap müziğin önemli isimlerinden Server Uraz’ın, yaklaşık 15 yıl kullandığı sahne adı “Pit10” devrini kapatıp Server Uraz ismi ile yeniden doğduğu, “Basemode Records” ve “Sony Music Türkiye” işbirliği ile yayımladığı albümü Yılan Hikayesi’nin ikinci klibi Zaman Geldi izleyici ile buluşuyor.

Sözleri Server Uraz ve Tankurt Manas ortaklığında, altyapıları Kerem Akdağ’a, mix – mastering’i Buğra Kunt’a ait olan Zaman Geldi klibinin yönetmen koltuğunda Ozan Ozan ve Kadir Yücel otururken, klibin sanat yönetmenliğini Dila Göze üstlendi.

TANKURT MANAS SÜRPRİZİ!

Server Uraz’a şarkıda düet yaptığı Tankurt Manas’ın da eşlik ettiği klip için Kilyos, Akatlar, Arnavutköy ve Gültepe’de bir çok farklı mekan kullanıldı. Server Uraz ve Tankurt Manas klipteki dövüş koreografileri için 3 hafta hazırlandı.

Yayımlandığı gün iTunes’ta bir numara olan ve 6 şarkısıyla Spotify Türkiye Viral 50 listesinde yer edinen Yılan Hikayesi albümü, bu başarısını günlerce sürdürdü. Sansar Salvo, Tankurt Manas, Joker, Beta, Cegıd, Deniz Gürzumar ve Fery gibi son dönem Türkçe Rap müziğinin çok ses getiren sanatçılarının yer aldığı albümünün ilk video klibi “Akbaba Ziyafeti” adlı parçaya çekilmişti.

Genelinde sert bir sound’un ve iğneleyici sözlerin hakim olduğu, old school ve new school hip hop sound’ları hem altyapılarda hem vokal tekniklerinde harmanlanan, hip hop’ın köklerine bağlı bir şekilde, güncel sound’a uygun tasarlanan Yılan Hikayesi albümünün ikinci klibi Zaman Geldi, bugün Basemode Records YouTube sayfasında sizlerle!

 

Back to Top