Skip to content

Sia’nın Yeni Albümü “This Is Acting” Şimdi Tüm Müzik Marketlerde!

 

SIA – “THIS IS ACTING”

 

Besteci, prodüktör ve söz yazarı kimliğinin yanı sıra birbirinden ünlü isimlerleyaptığı ortak çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Sia’nın yepyeni albümü “This Is Acting” şimdi müzik marketlerde!

Sia - This Is Acting

Grammy ödüllü sanatçı Sia’nın merakla beklenen yepyeni albümü “This Is Acting” Sony Music etiketiyle yayınlandı. Daha önce 1000 Forms of Fear albümde birlikte çalıştığı ünlü yapımcı Jesse Shatkin ve Greg Kurstin ile yeni albümü için tekrar bir araya gelen sanatçının bu albümünde emeği geçen isimler arasında Adele, Kanye West ve Jack Antonoff da yer alıyor.

This Is Acting albümünden yayınlanan ilk şarkı “Alive” ile müzik listelerinin ilk sıralarından giriş yapan Sia, müzik piyasasındaki iddialı ilerleyişini devam ettirdi. Amerika’nın önde gelen mecralarından NPR “Alive” için “pop marşı” sözlerini kullandı. Rolling Stone, Billboard gibi önde gelen mecralar tarafından şimdiden övgü dolu yorumlar alan yeni albümde ayrıca “Bird Set Free”, “One Million Bullets”in yanı sıra “Reaper”, “Cheap Thrills” ve “Unstoppable” da dikkat çeken şarkılar arasında yer alıyor.

Sia, izlenme sayısı 1 milyarı geçen “Chandelier” klibinin de yönetmenliğini yapan Daniel Askill ile Alive videosunda tekrar bir araya geldi.  Başrolünü 9 yaşındaki dansçı Mahiro Takano ’nun oynadığı video klip şimdiden yaklaşık 20 milyon izlenme yakalayarak dikkatleri bir kez daha Sia’nın üzerine çekti.

Geçtiğimiz yıllarda; “Rihanna – Diamonds”, “Katy Perry – Double Rainbow”, “Britney Spears – Perfume”, “Beyonce – Pretty Hurts” başta olmak üzere pek çok önemli hit şarkıya imza atan Sia; Celine Dion ve Kylie Minogue gibi önemi sanatçılar ile de birlikte çalıştı.  Sanatçı aynı zamanda “David Guetta- Titanium”, “Eminem – Beatiful Pain” ve “Flo Rida – Wild Ones” gibi hit şarkılarda ise vokali ile yer alırken, Broadway yapımı “Annie” müzikalinde “Opportunity” şarkısının performansıyla prestijli Golden Globe ödülüne aday gösterildi. Sia’nın büyük beğeni toplayan Chandelier klibi ise geçtiğimiz Aralık ayında 1 milyar izlemeye ulaştı.


Back to Top