Skip to content

SON FECİ BİSİKLET “TESLİM TESELLÜM” İLE KARŞINIZDA!

wPRhq3KS2Lg Play

Teslim Tesellüm (Official Video)
Son Feci Bisiklet

İstanbul Blue Night ve Sony Music Türkiye işbirliğiyle yaratılan, alternatif müziğe yeni alanlar açmak ve müziği kitlelerle buluşturmak amacıyla hayata geçen İstanbul Blue Night Records, müzik yolculuğuna dinleyicilerle buluştuğu ilk günden itibaren adından sıkça söz ettiren Son Feci Bisiklet ile devam ediyor. Rock müziğe yepyeni bir soluk getiren Son Feci Bisiklet, yeni teklisi “Teslim Tesellüm”ü bugün İstanbul Blue Night Records’un YouTube kanalı aracılığıyla müzikseverlerle buluşturdu. Grubun arşivci hayranlarına da bir sürprizi var: “Teslim Tesellüm” aynı zamanda plak formatında raflarda!

Alternatif rock müziğin son dönemde en önemli temsilcilerinden biri olan Son Feci Bisiklet, geçtiğimiz günlerde İstanbul Blue Night Records’tan yayınladıkları “Teslim Tesellüm” isimli yepyeni şarkılarının video klibini müzikseverlerin beğenisine sundu. Vokalde Arda Kemirgent, gitarda Erkin Sağsen, davulda Can Sürmen ve bas gitarda Ozan Özgül‘ün katılımıyla bugünkü halini alan grup; sözü ve müziği Arda Kemirgent’e ait olan, eski şarkılarda duymaya alışkın olduğumuz analog rock tınılarına yeniden can verdikleri “Teslim Tesellüm” şarkısının video klibi için Dünay Kılıç ve Öykü Onur Tanyel’in kamerasının karşısına geçti. Son Feci Bisiklet’in performans sahneleriyle yer aldığı klip, Üsküdar Film Platoları’nda çekildi. Bisiklet yarışlarının ön planla olduğu klip için 10 ayrı bisiklet modifiye edilirken, 2 özel el yapımı tasarım bisiklet de kullanıldı. Birbirinden renkli görüntülerin bulunduğu video klibin sanat yönetmenliğini ise Gökman Türk üstlendi.

Şarkının ruhuna paralel olarak, kendi özgür yaşam alanını yaratan bir grubun arasına katılmak isteyen bir gencin özgürlük hikayesini gözler önüne seren klipte, başrolde Yiğitcan Erginöz’ün yanı sıra 50 kişilik bir cast grubu da rol aldı.


Back to Top