Skip to content

Yasemin Mori’nin “Hayvanlar”ı yeniden!

2008 yılında büyük ses getiren ve uzun süredir dijital platformlarda yer almayan Yasemin Mori’nin “Hayvanlar” albümü, bugün Sony Music dağıtımıyla tekrar dinleyiciyle buluşuyor.

Prodüktörlüğünü Emre Irmak ve Yasemin Mori’nin yaptığı, 9 sevilen şarkıdan oluşan efsane albüm, her bir şarkısıyla dinleyeni sürükleyici bir hikayenin içine çekiyor.

 Anlam dünyasının zenginliği, müzikalitenin yüksekliği, sözlerin kah dosdoğru bir yalınlıkla, kah metaforlar ve ironilerin kırık neşesi yardımıyla sarmalaması dinleyiciyi alıp götürürken, derinden dokunuşlarıyla sarsan bir nitelik katıyor.

İnsan doğasına dair ne varsa “Hayvanlar” aracılığı ile bir film izler gibi izliyoruz.

  Düzenlemelerinde Emre Irmak ve Ozan Çolakoğlu imzalarını gördüğümüz bu sıradışı albümün çıkış şarkısı olan “Aslında bir konu var” ile 4 dakikalık bir kreşendoya doğru sürükleniyoruz. “Kuzgun” şarkısı “dünyada üzgün olmaya değer ne var? diyerek içten bir kırgınlığı hatırlatıyor, “Arjantin” sömürü düzenine sarkastik bir bakışla aklımızı başından alıyor. “Mutsuz Punk”ta varoluşsal bir kriz anındaki bir diyalogun parçası olurken “Nolur Nolur Nolur” ile ateşli bir tutkunun dansıyla neşemizi buluyoruz.

            Yasemin Mori’nin “Hayvanlar” albümü, bugün tüm dijital platformlarda.


Back to Top