Skip to content

YEDİSİ BİRDEN SORUYOR! “HANİ NERDELER?”

Rap müziğin sevilen ismi Lewo; 2002 yılında düzenlenen “Hip Hop Oscarları Ödül Töreni”nde “En İyi Şarkı” ödülünü kazanan “Hani Nerdeler” şarkısıyla 15 yıl  aradan sonra Sony Music Türkiye ve Basemode Records ortaklığında, arkadaşlarıyla beraber tekrar dinleyicilerin karşısına çıkıyor!

Lewo’nun bir dönemi kasıp kavuran şarkısı “Hani Nerdeler” remix versiyonu ile 15 yıl sonra yeniden müzikseverlerle buluştu. Efsaneleşmiş şarkının yaratıcısı Lewo’ya şarkının yeni versiyonunda Tankurt Manas, Server Uraz, Kamufle, Joker, Da Poet ve Kayra da kendi yazdıkları bölümlerle eşlik ediyor.

2002 yılında bir çok ödüle layık görülen “Hani Nerdeler”; çağımızın, özellikle de ülkemizin her gün binlerce insan tarafından dile getirilen ya da susturulan tüm sorunlarını yeraltı dünyasının bakış açısıyla anlatıyor. Lewo, 15 yıl önce bu şarkıyı yaptığında basın aracılığı ile ülkedeki sorunları dile getirmiş, tam 15 yıl sonra baktığımızda bu sorunların daha da arttığını görmüş ve bu şarkıyı yeniden dinleyici ile buluşturmak istemiştir.

Herkesi yaşadığı hayata dair sorgulamaya davet eden Lewo, “Da Poet” tarafından tekrar hazırlanan “Hani Nerdeler” remix versiyonu ile tüm dijital platformlarda ve 7 kişilik kadrodan oluşan, yönetmen koltuğunda Ozan Ozan ve Kadir Yücel’in birlikte oturduğu video klibi ile Basemode Records YouTube kanalında!


Back to Top