Skip to content

Alicia Keys’in, 6. stüdyo albümü “HERE” yayınlandı!

15 Grammy ödüllü şarkıcı, söz yazarı, prodüktör ve oyuncu Alicia Keys’in, 6. stüdyo albümü “HERE” Sony Music etiketiyle yayınlandı!

Kendisi için en çok önem taşıyan konulara dair bakış açısını açık yüreklilikle ortaya koyduğu yeni albümde Keys, yetiştiği şehir olan New York’tan hikayelere, müziğin hissiyatına ve günümüz dünyasının kültürel iklimine ışık tutuyor. 18 parçadan oluşan samimi ve cüretkar albümdeki her bir şarkı sözü bir itiraf ve her bir melodi bir yakarış özelliği taşıyor.

Alicia Keys’in kendi yazdığı şarkıların yaratılışından esinlenilen kısa film “The Gospel”, albüme eşlik eden bir görsel hikaye olarak “HERE” ile aynı anda yayınlandı. Filmde Alicia Keys’in New York’taki gençlik döneminde hayatın acı gerçekleriyle yüzleşmesi ve insanoğlunun evrensel bağlılığını keşfetmesi kurgusal kısa hikayeler aracılığıyla anlatılıyor.

Keys, hakkında çok sık konuşulmayan ama özünde ruhumuza dokunan hassas konuları cesurca ele alıp hayatın zorlayıcılığından ve karmaşıklığından kaçmayarak herkese ilham kaynağı oluyor. Alicia Keys’in A$AP Rocky ile düet yaptığı ve kendi ailesinden esinlenerek yazdığı “Blended Family (What You Do For Love)” parçası albümün genelindeki geçmişle yüzleşme halini en dikkat çekici şekilde ortaya koyan çalışmalardan biri.  Bununla birlikte Alicia Keys, “HERE” albümünü “günümüzde içinde yaşadığımız dünyaya verilen bir tepki” olarak özetliyor.

“HERE” albümünün yapımının büyük bir kısmı Alicia Keys’in “The ILLuminaries” olarak bahsettiği, kendisi ile birlikte Mark Batson, Swizz Beatz, Harold Lilly gibi önemli söz yazarı ve prodüktörleri barındıran yaratıcı kolektife ait. Ayrıca albümde Pharrell Williams, Emeli Sandé ve Carlo “Illangelo” Montagnese imzası da yer alıyor.

“Alicia Keys – HERE” Sony Music etiketiyle müzik marketlerde!


Back to Top