Skip to content

Nurettin Colak

Nurettin müziğe duymaya başladığı ilgiyi zamanla dinlediği parça ve setlerle geliştirmiş, prodüksiyon ve remix yapabilmek için kullandığı programla kendi parçalarını üretmeye başlamıştır. Trance müziğin yanı sıra progressive house ve progressive trance türevlerinde de remixler yapan Nurettin ilk single’ını 2008 yılında (Nevermind-Progrez Music) yayınladı.

Aynı yıl “Heartstrings” grubunun kurucuları arasında yer aldı. Bu grubun ilk single’ı olan “Coincidences & You” DJ Tiesto tarafından Club Life Radio şovunda birçok kez çalındı ve haftanın parçası seçildi.

2009 yılında birçok DJ’e remix yapan Nurettin Çolak aynı yıl “Anatolian Emotions” adlı single’nı yayınladı ve Armin van Buuren, Above & Beyond gibi dj’ler tarafından radyo programlarında haftalarca çalındı ve sonrasında Armin van Buuren’’in “ASOT Radio TOP 15 (Mayıs ayı)” ve “Armada Music Trance 100 Vol.3 2010” derleme albümlerinde Armada Music etiketiyle kendine yer buldu.

Arka arkaya çıkardığı single’lara 2010 yılının ortalarında “Conception’ı ekleyen Nurettin, bu parçayı Armin van Buuren’e göndermiş ve  Armin tarafından çok beğenilip 2 hafta üst üste ASOT serisinde ve Armin Only Mirage Ukrayna’da çalınmıştır.Bu single’ın başarısını “Armada Music” tarafından çıkartılan “ASOT Radio Top 15 (Aralık ayı)” albüm serisinde yerini alarak ikiye katlamıştır.

“Conception” adlı parçası ile dünyaca ünlü 15 DJ’in radyo şovlarına konuk olan Nurettin, bu parçasıyla dünyanın en büyük müzik portalı Beatport’ta en iyi 20 parça arasına girmiştir.

Lifeline isimli parçası 2015 yılında David Guetta’nın Dünya Prömiyeri ile satışa çıkmıştır.

Cooler isimli parçası 2015 yılında piyasaya çıkmış ve Avrupa listelerinde Top 20 listesine girmeyi başarmıştır.

Aynı zamanda Dünya Prömiyerini dünyanın en iyi djlerinden Hardwell yapmış ve Afrojack, W&W gibi isimler tarafından da desteklenmiştir.

Bedük – Let Me Go adlı parçasına yaptığı remix Bedük – Ful adlı albümünde yer almıştır ve Tiesto’nun Club Life adlı radyo programında da çalınmıştır.

Ayşe Hatun Önal ve Birol Giray ile birlikte 2012 yılında Sen ve Ben isimli şarkıyı yapmış bunun devamında Birol Giray (BeeGee) ile birlikte İki yol, Yarabandı, Cevapsız Sorular.. şarkılarında da çalışmıştır.

Ozan Çolakoğlu’nun ilk proje albümü 01’de bulunan Seyre Dursun Aşk, Gizli Aşk şarkılarına stüdyo ve çalışma ortağı Levent Lodos ile birlikte remix yapmıştır.

Hande Yener’in Mükemmel albümünde Hani Bana adlı şarkısına Levent Lodos ile birlikte remix yapmıştır. Ajda Pekkan ile Ozan Çolakoğlu’nun ortak çalışması Ara Sıcak albümünde Levent Lodos’la birlikte yaptığı iki farklı remix yer almaktadır.

Serdar Ortaç’ın son artist albümü “Çek Elini Kalbimden” çıkış şarkısı, Yatsıya Kadar, Korktum isimli şarkıları Emrah İş ile birlikte aranjesini yapmıştır. Daha sonraki remix albümünde Nankör ve Yerin Altı şarkısına yine Emrah İş’le birlikte remix yapmıştır.

Hande Yener ve Serdar Ortaç’ın ilk düeti İki Deli adlı albümünde İki Deli şarkısına Levent Lodos ile birlikte remix yapmıştır.

Yine Serdar Ortaç’ın söz ve müziğini yaptığı Euro 2016 Milli Takım marşının aranjesini Emrah İş’le birlikte yapmıştır.

Nurettin şu anda progressive trance, progressive house, electro house türlerinin dışında Türkçe müzik çalışmalarına da devam etmektedir.

Ağustos 2010 tarihlerinde Türkiye’nin en iyi elektronik müzik istasyonu FG 93.7’de her cumartesi 02:00-03:00 saatleri arasında kendi radyo programını yapmaya başlamış, Eylül 2015 tarihlerinde stüdyo çalışmalarına daha fazla vakit ayırabilmek için radyo programını bitirmiştir.

2016 yılı Ekim ayında Sony Music etiketiyle İrfan Özata’nın “Meşrep” şarkısının remix versiyonu yayınlandı.

2017 yılı Ekim ayında yeni teklisi Ne Haber Ezgi Naz’ın yorumuyla Sony Music etiketiyle yayınlandı.

Nurettin Çolak’ın parçaları ve remix’leri ; Hardwell, David Guetta, Nicky Romero, Tiesto, Armin van Buuren, Above & Beyond, Ferry Corsten, Markus Schulz, Paul Oakenfold, Darude, Bobina, Sean Tyas, Dave Pearce, Andy Moor, Airwave, Roger Shah, Aly & Fila, Daniel Kandi, Alex MORPH, Ronski Speed,  Sied Van Riel, Manuel Le Saux, Scot Project …) tarafından partilerde çalınmakta ve radyo programlarında yer almaktadır.

Başarılı prodüktör Nurettin Colak ve melodik vokalleriyle şarkıya eşlik eden Mingue, 2019 yazının dillere dolanacak “Thousand Nights” adlı yeni teklisi Epic Istanbul/Sony Music etiketiyle yayımlandı.

Back to Top